loader image

Jak zdrowo korzystać z klimatyzacji w Kołobrzegu?

Długo utrzymujące się upały w Kołobrzegu sprawiają, że montaż klimatyzacji staje się standardem. Sprawdź jak zdrowo z niej korzystać.

Oto kilka przydatnych informacji dla użytkownika klimatyzacji.

Spis treści

Temperatura w klimatyzacji

Różnica temperatur między pomieszczeniem klimatyzowanym i nieklimatyzowanym powinna wynosić maksymalnie 7°C. Musisz zatem pamiętać, aby regulować ją rozsądnie. Jeśli nie zastosujesz się do tej zasady, Twój organizm może mieć problem z adaptacją. Objawia się to najczęściej bólem głowy. 

Prędkość powietrza w klimatyzacji

Kolejną dość istotną sprawą przy eksploatacji klimatyzacji jest nawiew i prędkość powietrza. Aby Twoje urządzenie działało prawidłowo, a przede wszystkim bezpiecznie dla naszego zdrowia, ruch powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu nie powinien być odczuwalny.
Optymalna wartość przepływu powietrza wynosi do 0.2 m/s. Jeśli przekroczymy ten próg, ryzykujemy szybkim rozwojem infekcji.

Zakres pracy klimatyzacji

Aby Twoja klimatyzacja działała poprawie, szczególnie w lato, temperaturę należy utrzymywać na poziomie 23-26°C, a wilgotność w przedziale 40-60%. Ruch powietrza nie powinien być odczuwalny. Aby osiągać te parametry, urządzenie powinno pracować przez kilka godzin dziennie. Nie zaleca się używania klimatyzacji doraźnie, na dużych obrotach wentylatora wraz z minimalną temperaturą.

Przestrzeganie tych podstawowych zasad pracy klimatyzatora pozwoli wydłużyć żywotność urządzenia jak również nie przysporzy Ci kłopotów zdrowotnych. Dzięki temu będziesz się będziesz się cieszyć komfortową temperaturą  w domu bez zbędnych problemów. Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu. Chętnie porozmawiamy lub pomożemy Ci przy wyborze odpowiednich urządzeń.

BAZA WIEDZY

Długo utrzymujące się upały w Kołobrzegu sprawiają, że montaż klimatyzacji staje się standardem. W naszej bazie wiedzy podpowiemy  jak zdrowo z niej korzystać i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu  czy montażu klimatyzacji.

MAX Klimatyzacja Kołobrzeg

Ile kosztuje klimatyzacja?

Jeśli zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji, dziś opowiemy Ci z jakimi kosztami musisz się liczyć decydując się na spędzanie lata w komfortowych warunkach i cieszenie się z szybkiego ogrzania pokoju w zimę.

Czytaj dalej »

Więcej artykułów na temat klimatyzacji znajdziesz w naszej bazie wiedzy.

MAX Klimatyzacja Kołobrzeg