loader image

Regularne przeglądy klimatyzacji, dlaczego są takie ważne?

By czuć się komfortowo w upalne dni w Kołobrzegu korzystamy z klimatyzacji. Aby zawsze działała poprawnie, pamiętaj o jej regularnym czyszczeniu. Poznaj szczegóły serwisu klimatyzacji.

Spis treści

Zdrowa klimatyzacja

Jeśli korzystasz z klimatyzacji powinieneś wiedzieć o tym, że zanieczyszczony klimatyzator staje się naturalnym podłożem dla wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, grzybów i pleśni mających negatywny wpływ na nasze zdrowie. Powinieneś uważać zwłaszcza gdy jesteś alergikiem. Pyłki roślin i roztocza mogą znajdować się również w zanieczyszczonej klimatyzacji i wraz z tłoczonym powietrzem z łatwością docierać do organizmu. Pod tym kątem szczególnie istotną czynnością serwisową jest dezynfekcja jednostki wewnętrznej. Na rynku dostępna jest szeroka gama środków o działaniu czyszczącym, dezynfekującym, bakteriobójczym i pleśniobójczym. Część z nich po użyciu wymaga spłukania wodą, natomiast inne umożliwiają uruchomienie klimatyzatora już po kilku minutach po zastosowaniu, bez konieczności spłukiwania. Wszystkie preparaty chemiczne muszą posiadać atest PZH, który informuje konsumentów, że dany produkt został pozytywnie oceniony przez ekspertów Państwowego Zakładu Higieny pod kątem składu chemicznego oraz oddziaływania na zdrowie użytkowników.

Czy serwis klimatyzacji jest konieczny tylko ze względu na zdrowie?

Odpowiednia konserwacja klimatyzacji ma zasadniczy wpływ także na wydłużenie jej żywotności. Wykonywanie regularnych, zgodnych z zaleceniami producenta przeglądów serwisowych sprawia, że urządzenia klimatyzacyjne mogą pracować przez długie lata zachowując swoje parametry techniczne takie jak wydajność, poziom hałasu czy zużycie energii elektrycznej. Dzięki cyklicznym przeglądom można także odpowiednio wcześnie wykryć i usunąć drobną usterkę, zapobiegając w ten sposób powstaniu poważniejszej awarii. Optymalnie konserwację należy więc wykonać dwa razy do roku: na wiosnę oraz jesienią. W obiektach bardziej narażonych na zanieczyszczenia takich jak punkty usługowe, restauracje czy pomieszczenia techniczne przeglądy serwisowe powinny być wykonywane odpowiednio częściej. W przypadku wykorzystywania klimatyzacji nie tylko do chłodzenia, ale też do ogrzewania powietrza, również wskazane jest zwiększenie częstotliwości konserwacji w ciągu roku. Należy przy tym mieć na uwadze, że obowiązek konserwacji klimatyzacji wynika nie tylko z rachunku ekonomicznego i naszej dbałości o zdrowie, ale jest również nieodzownym warunkiem zachowania gwarancji na klimatyzator.

Podsumowywująca, regularne przeglądy klimatyzacji mają wpływ na Twoje samopoczucie i zdrowie oraz pozwalają zachować gwarancję na urządzenie. Pamiętaj o okresowej konserwacji swoich klimatyzatorów i agregatów.

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu. Chętnie porozmawiamy lub pomożemy Ci przy wyborze odpowiednich urządzeń.

BAZA WIEDZY

Długo utrzymujące się upały w Kołobrzegu sprawiają, że montaż klimatyzacji staje się standardem. W naszej bazie wiedzy podpowiemy  jak zdrowo z niej korzystać i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu  czy montażu klimatyzacji.

MAX Klimatyzacja Kołobrzeg

Ile kosztuje klimatyzacja?

Jeśli zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji, dziś opowiemy Ci z jakimi kosztami musisz się liczyć decydując się na spędzanie lata w komfortowych warunkach i cieszenie się z szybkiego ogrzania pokoju w zimę.

Czytaj dalej »

Więcej artykułów na temat klimatyzacji znajdziesz w naszej bazie wiedzy.

MAX Montaż i serwis klimatyzacji Kołobrzeg